بنا به تخمین انسان شناسان ،انسان انسان از 170 هزار سال پیش شروع به پوشیدن لباس کرده اما از چه زمانی انسان شروع به پوشیدن لباس زیر کرده است؟

استفاده از لباس زیر برای زنان از 450 سال پیش از میلاد مسیح تا 285 سال بعد از میلاد مسیح در یونان اغاز شد.البته لباس های زیر آن زمان هیچ شباهتی به لباس های زیر کنونی نداشت.

هدف از پوشیدن لباس زیر در آن زمان بیشتر برای هر چه بیشتر پوشاندن بر جستگی های بدن زنان بود و برای این کار از پارچه وبندهای چرمی استفاده میکردند که دربالای سینه گره میخورد.

در گذر قرن ها لباسی به نام کرست طراحی شد که در قرون وسطی مردم بر این باور بودند که پوشیدن کرست عملی شیطانی است و از پوشیدن آن امتناع میکردند.

در قرن 13میلادی از باندهایی برای کشیدن وباریک تر نشان دادن دور کمر استفاده شد.در اواخر قرن 14 میلادی لباس زیر هایی طراحی شدکه از جلو بسته می شدند و درون آن از ورقه های برنجی

استفاده شده بود.

در قرن 15 میلادی لباس های تنگی وسفتی به نام cotteبرای اولین بار توسط زنان ثروتمند فرانسوی ،که علاقه داشتند کمرشان باریک تر به نظر برسد مورد استفاده قرار می گرفت.

 

 

در قرن 16 میلادی لباس هایی میپوشیدند که نه تنها متناسب بااندام واقعی آنها نبود بلکه بسیار تنگ وهمراه با مشکلات جسمانی بود وهیچ گونه سایز بندی برای لباس ها وجود نداشت.

 

 

در قرن 17 میلادی در فرانسه کاترین دومیسی همه ی ندیمه های خود را مجبور به پوشیدن کرست های بسیار تنگی میکرد که دور کمر آنها گاها به 25 سانت میرسید که حرکات را برای آنها سخت میکرد.

در نهایت درسال 1893 ماری توکک محصولی به نام سینه بند را به ثبت رساند این لباس شامل دو کیسه مجزا برای هرسینه بود وبندهایی در طرفین داشت که از روی شانه ها گذشته و با قلاب در پشت بسته

میشد.این اولین طراحی بود که شبیه کرست های دوران مدرن بود.

در سال 1913 مری فیلیپس جیکوب اولین سوتین را که با دو تیکه دستمال که با روبان به هم وصل شده بود را طراحی کرد .

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه